NOWOŚCI STIGA

Efekt pasów na trawniku z pomocą kosiarki Stiga

 

Stiga Twinclip 50 SVE R B Roller to kosiarka spalinowa wyposażona z tyłu w wałek odpowiednio układający skoszoną trawę, tworząc w ten sposób efekt pasów, znany choćby z boisk piłkarskich. Resztki skoszonych źdżbeł trafiają do kosza, a za idealne przystrzyżenie trawnika odpowiada dwuwarstwowy nóż w technologii eXtraCollecting. Kosiarki Twinclip wyposażone są bowiem w specjalny nóż o podwójnych krawędziach tnących, dzięki któremu w jednym ruchu trawa koszona jest w dwóch etapach. Tak skoszona za pomocą opatentowanego noża trawa jest rozdrabniana, co pozwala na zebranie do kosza nawet o 20% więcej pokosu niż w zwykłych kosiarkach!

 

Roller w kosiarce Stiga Twinclip 50 SVE R B Roller
Roller w kosiarce Stiga Twinclip 50 SVE R B Roller

Umieszony bezpośrednio za wirującym nożem roller, pozwala na ułożenie przystrzyżonych źdźbeł pod odpowiednim kątem. W istocie jest to stalowy wałek o szerokości 407 mm, który dociska trawę, układając ją pod odpowiednim kątem. Dzięki temu idąc z kosiarką wzdłuż trawnika trawa jest układana w jedną stronę, a wracając układana jest w przeciwną. Proste i skuteczne rozwiązanie, a przy tym w jednym ruchu następuje zarówno koszenie jak i układanie trawy.

 

Kosiarka spalinowa Stiga Twinclip 50 SVE R B Roller
Kosiarka spalinowa Stiga Twinclip 50 SVE R B Roller

Opisywany model kosiarki wyposażony jest w silnik spalinowy Briggs & Stratton o mocy 2,59 kW z elektrycznym rozrusznikiem uruchamianym przyciskiem na kierownicy. Manewrowanie dość ciężką kosiarką (42kg) ułatwia napęd przenoszony na jej łożyskowane koła, dzięki czemu może się ona samodzielnie poruszać z prędkością regulowaną za pomocą dźwigni na kierownicy. Duży kosz na ściętą trawę (80 litrów) i pojemny zbiornik paliwa pozwalają uzyskać długi czas koszenia bez jego przerywania. Jest to zresztą kosiarka polecana raczej do dużych ogrodów o areałach od 1600 do 2300 m2.

 

W nowych kosiarkach Twinclip zastosowano również złącze dla węża ogrodowego umożliwiające łatwe umycie kosiarki po zakończeniu pracy.


wróć