NOWOŚCI STIGA

Nowe roboty do koszenia Stiga Autoclip serii M

TZ początkiem roku 2018 Stiga wprowadziła do swojej oferty nowe modele robotów koszących Autoclip serii M. Urządzenia te pozwalają na w pełni automatyczną pielęgnację trawników i wyposażone są w solidne, 4-zębne noże wykonane ze stali nierdzewnej, posiadające 8 krawędzi tnących, których trwałość sięga 2 lat. Koszona trawa jest mielona, dzięki czemu wysokość trawy nie tylko jest utrzymywana na odpowiednim poziomie, ale jednocześnie nawożony przez resztki skoszonej trawy na nim pozostawione. Jeśli Autoclip M w trakcie swojej pracy automatycznej rozpozna obszar z wyższą trawą, automatycznie uruchamia inteligentny tryb koszenia spiralnego. Robot sam wykrywa przeszkody (krzewy, drzewa, itp) i omija je, jak również obszary trawnika, które zostały już skoszone (tylko model M7). Jego właściwości jezdne pozwalają na bezproblemowe poruszanie się po terenie o nachyleniu sięgającym 45%!

 

Robot koszący Stiga Autoclip M3
Stiga Autoclip M3
Robot koszący Stiga Autoclip M5
Stiga Autoclip M5
Robot koszący Stiga Autoclip M7
Stiga Autoclip M7

 

W skład nowej linii wchodzą trzy modele automatycznych kosiarek: M3, M5 oraz M7. Oznaczenia modeli wprost określają zalecane wielkości trawników na których pracować powinny poszczególne kosiarki: M3 zalecany jest dla trawników o powierzchni nie większej niż 300m2, M5 - 500m2, a M7 do 700m2. Od wcześniejszych modeli odróżnia je na pierwszy rzut oka zmieniona obudowa z pomarańczową wstawką. Zestaw startowy dostarczany wraz z urządzeniem zawiera wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia pracy przez robota koszącego. Sterowanie pracą kosiarki jest również możliwe za pomocą aplikacji w smartfonie - łatwo i bez wysiłku!

 

Roboty koszące Stiga AutoClip M wyposażone są w czujnik deszczu. Dzięki temu automatyczne koszenie jest natychmiast przerywane w przypadku wykrycia opadów atmosferycznych, a robot powróci do swoich czynności gdy tylko będzie to znów możliwe. 

 

Proste i szybkie przygotowanie robota koszącego i trawnika

 

Korzystanie z robota koszącego nie jest skomplikowane, jednak konieczne jest wykonanie kilku czynności zapewniających jego bezproblemową pracę. Przede wszystkim należy pamiętać o usunięciu z trawnika wszystkich gałęzi które ewentualnie na nim leżą. Pozostawienie ich może spowodować, że obszar wokół nich nie zostanie skoszony, gdyż robot rozpozna je jako przeszkodę. Trawnik należy również oczyścić z kamieni, które z kolei mogłyby spowodować uszkodzenie noża tnącego.

Kolejne czynności związane są już bezpośrednio z instalacją robota. 
Rozpoczynamy od umieszczenia stacji ładującej na płaskim i suchym podłożu w miejscu, gdzie będzie zapewniony dostęp do zasilania. Autoclip będzie tutaj wracał aby doładować swój akumulator litowo-jonowy gdy tylko będzie to niezbędne, dlatego warto zadbać o dostępność tego miejsca z poziomu trawnika. 
Następnie z pomocą przewodu sygnałowego wyznaczamy obszar koszenia. Przewód ten układamy dookoła tego obszaru, przytwierdzając go do podłoża za pomocą szpilek. Stanowić on będzie wirtualny płot dla robota koszącego, poza który nie będzie on mógł wyjechać. Przewód ten układamy również w odpowiedni sposób wokół drzew i krzewów - dokładnie czynność tą opisuje dostarczany z urządzeniem Przewodnik szybkiej instalacji. Układanie przewodu sygnałowego kończymy na powrót w stacji ładującej, podłączając go do niej. 

 

Teraz wystarczy podłączyć zasilanie do stacji ładującej, umieścić w niej robota i... gotowe!

 


wróć