ROBOTY KOSZĄCE AUTOCLIP

Roboty koszące Autoclip

Poznaj roboty koszące Stiga Autoclip - maszyny, które zadbają o Twój trawnik w czasie Twojego wyjazdu, czy też wtedy gdy swój wolny czas po prostu przeznaczysz na relaks. 

Koszenie w każdym terenie i z myślą o panujących warunkach

Ostrogi na kołach robota koszącego autoclip
Ostrogi na kołach robota koszącego autoclip

Autoclip bez problemu pokona nachylenia terenu do 24°, potrafi kosić w maksymalnie czterech niezależnych strefach, a przy tym nie straszny mu upał czy zmienna pogoda - robot jest zabezpieczony przed przegrzaniem, a gdy zacznie padać, automatycznie wstrzyma pracę i skieruje się do stacji dokującej, gdzie w trybie uśpienia przeczeka aż do chwili gdy wznowienie koszenia będzie znów możliwe. 

Urządzenie wyposażone jest w czujniki dzięki którym w trakcie koszenia rozpoznaje i omija przeszkody terenowe, takie jak np. drzewa, meble ogrodowe, czy nawet zabawki - generalnie każdy obiekt, którego wysokość jest większa niż 10cm. 

Roboty koszące Autoclip mogą również zadbać o pielęgnację Twojego trawnika. Wyposażenie urządzenia w opcjonalne, metalowe ostrogi doadtkowo poprawi własności trakcyjne urządzenia, a jednocześnie pozwoli napowietrzać trawnik.

Szybka instalacja

Przygotowanie robota koszącego do pracy zajmie Ci mniej więcej tyle czasu, ile pojedyncze skoszenie małego trawnika. Na początku zacznij od umieszczenia stacji dokującej na trawniku w pobliżu gniazda elektrycznego. Następnie rozwiń i przymocuj przewód ograniczający wokół trawnika – wskazując robotowi jego obszar koszenia. Wytyczając obszar koszenia nie zapomnij otoczyć przewodem obiektów, które znajdują się wewnątrz trawnika, nie będących dla robota naturalną przeszkodą jak np. oczka wodne, klomby, krzaki, itp. Na końcu połącz obie końcówki przewodu ze stacją dokującą i zaprogramuj cykl pracy robota. Autoclip jest gotowy do pracy!

Ciche koszenie o dowolnej porze

Korzystając ze standardowej kosiarki elektrycznej lub spalinowej, musisz wybierać taką porę dnia, gdy hałas związany z pracą takiej maszyny będzie akceptowalny dla Twoich domowników i sąsiadów. Z Autoclip również i ten problem można wyeliminować! Niestandardowe godziny koszenia to unikalna cecha robotów koszących. Pracują tak jak je zaprogramujesz – np. wyłącznie o wczesnych porannych godzinach czy po zmroku.Cichy tryb pracy robota koszącego umożliwia jego wykorzystanie w takich porah, gdyż urządzenie generuje znacznie mniejszy hałas. 

Poczuj władzę

Sterowanie robotem autoclip za pomocą smartfona
Sterowanie robotem autoclip za pomocą smartfona

Mimo, iż Autoclip jest urządzeniem autonomicznym i zasadniczo nie wymaga Twojej uwagi, możesz przejąć nad nim kontrolę i kierować nim za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu możesz odpoczywając na leżaku kierować pracą Twojego robota.

Dodatkowo, jeśli robot koszący zostanie wyposażony w moduł SMS-GPRS, możesz otrzymywać powiadomienia o tym co dzieje się z robotem w trakcie jego normalnej pracy, np. o zakończeniu zaplanowanego koszenia, zaniku zasilania, czy pogorszeniu warunków pogodowych.

 

ZOBACZ OFERTĘ ROBOTÓW KOSZĄCYCH AUTOCLIP