NOWOŚCI STIGA

Autonomiczne roboty koszące Stiga Autoclip

Roboty koszące Autoclip

Zyskaj perfekcyjny trawnik
i czas aby się nim nacieszyć

Marzysz o zawsze perfekcyjnie przystrzyżonym trawniku?
Zostaw to to perfekcjonistom!

Dzięki połączeniu najwyższej efektywności koszenia przez nóż ze stali nierdzewnej oraz pełnej komunikacji i kontroli za pomocą aplikacji, roboty koszące STIGA Autoclip pozwalają zoptymalizować zużycie energii aby pracować dłużej bez ładowania.

Po prostu usiądź i zrelaksuj się.

ZOBACZ SAM!

Rzuć okiem na najważniejsze cechy

ikona symbolizująca koszenie trawy

Precyzja dla przyjemności

Twój trawnik zostanie perfekcyjnie skoszony i stanie się tak gładki, że zawsze będziesz chcieć chodzić po nim gołymi stopami

ikona z symbolami markera pozycji i komunikacji bluetooth

Pełna
komunikacja

Wszystkie roboty koszące Autoclip wyposażone są w moduły komunikacji Bluetooth lub GSM, dzięki czemu jeszcze łatwiej można kontrolować lub programować ich pracę, zgodnie z Twoimi potrzebami.

ikona z symbolem baterii i zegarka

Efektywne wykorzystanie czasu i energii

Dzięki aktumulatorowi o dużej pojemności, Autoclip może pracować w dłuższych cyklach, ale z mniejszą ilością sesji koszenia w ciągu dnia. Dzięki temu możesz się cieszyć swoim ogrodem gdy tylko tego chcesz.

widok na nóż tnący robota koszącego

Nóż ze stali nierdzewnej

Wszystkie kosiarki samobieżne Autoclip wyposażone są w wytrzymałe noże tnące ze stali nierdzewnej, które doskonale rozdrabniają skoszoną trawę (mulczowanie). Noże zapewniają nie tylko doskonałą jakość koszenia i wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również dłuższy cykl życia: gdy zauważysz, że zaczyna się zużywać, wystarczy go obrócić na drugą stronę i dalej możesz korzystać ze swojego robota.

sterowanie kosiarką samobieżną za pomocą aplikacji mobilnej

Kontrola w twoich rękach

Robota koszącego Autoclip możesz skonfigurować i zarządzać nim za pomocą Twojego smartfona. Po prostu pobierz aplikację i dostosuj aktywność robota do Twoich potrzeb.
Wśród podstawowych funkcji aplikacji znajdziesz tygodniowy grafik pracy i czujniki deszczu, czy szczegóły dotyczące koszenia na poszczególnych obszarach Twojego ogrodu. W modelach 530 SG i 550 SG (oba posiadają wbudowany GPS) dodatkowo znajdziesz planowanie różnych sesji pracy, strefy wyłączone czy możliwość obserwacji pozycji robota na mapie.
Aplikacja jest darmowa i dostępna do pobrania w sklepach z aplikacjami Twojego smartfona:

pobierz aplikację Stiga Autoclip Remote z App Store

tabela czasu pracy robota i wielkości trawników w zależności od modelu

Dłuższe cykle pracy

Autoclip pracuje w wydłużonych cyklach pracy, aby uzyskać lepszą efektywność wykorzystania czasu i energii. W zależności od rozmiarów Twojego ogrodu i warunków terenowych, Autoclip może pracować w sposób ciągły w trybie automatycznym, bez powrotu do stacji ładowania.
Oznacza to, że robot będzie pracował w dłuższych sesjach, ale sumarczynie przez krótszy okres czasu, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu aby nacieszyć się Twoim wolnym i perfekcyjnie skoszonym trawnikiem.

Autoclip seria 500

Najsprytniejsza i najbardziej efektywna droga do perfekcyjnego trawnika

obszar roboczy do 5000 metrów kwadratowych

Obszar roboczy

konfiguracja stref koszenia

Strefy wyłączone

mapowanie trawnika

System inteligentnego koszenia

Aplikacja Autoclip Remote daje możliwość zdalnej kontroli obszarów wyłączonych, w których robot nie powinien pracować.
Zintegrowany moduł GPS dostępny w tych robotach umożliwia mapowanie terenu i inteligentne tworzenie podstref koszenia, aby uzyskać szybkie i efektywne wyniki. Roboty te posiadają noże o długości 29 cm perfekcyjnie ścinające trawę, co pozwala uzyskać zdrowszy i bujny trawnik.
Bezszczotkowy silnik, baterie litowe, elastyczność programowania, tryb eco (sensor wykrywający skoszony trawnik), cze sensor deszczu sprawiają że Autoclip 530/550SG są urządzeniami uniwersalnymi i efektywnymi.

Wyświetlacz: szeroki ekran dotykowy zapewnia dostęp do preprogramowanych i własnych trybów pracy, intuicyjnego menu, a także łatwy dostęp do funkcji robota.

Duże koła z wysokim bieżnikiem: większe koła (ø 270 mm) z nowym, wysokim bieżnikiem zapewniają doskonałą trakcję w kaźdym terenie.

Zobacz roboty koszące tej serii w naszym sklepie:

Autoclip seria 200

Szybsza i sprytniejsza praca w każdym ogrodzie

obszar roboczy do 2000 metrów kwadratowych

Obszar roboczy

koszenie ogrodów o skomplikowanym kształcie

Przeszkody terenowe

Seria Autoclip 200 to kilka kompaktowych, lekkich i niezawodnych robotów koszących, które doskonale poradzą sobie w większości ogrodów o skomplikowanym kształcie, wąskich przesmykach, czy na nachyleniach sięgających 45%.
Inteligentna i niezależna praca tych robotów sprawia, że możesz cieszyć się Twoim wolnym czasem w ogrodzie.
Aplikacja Autoclip Remote pozwala kontrolować pracę robota za pośrednictwem Bluetooth.
Wydłużony czas pracy bez ładowania akumulatora zapewnia maksymalną wydajność koszenia.

Automatyczne ładowanie: Autoclip automatycznie powraca do stacji ładowania, wzdłuż przewodu ograniczającego obszar koszenia; nie jest potrzebny dodatkowy kabel prowadzący.

Blokada kodem PIN: czterocyfrowy kod PIN zabezpiecza urządzenie przed kradzieżą lub nieautoryzowanym użyciem, a także umożliwia dostęp do trybu programowania.

Zobacz roboty koszące tej serii w naszym sklepie:

Autoclip seria M

Rozpocznij łatwiejsze życie z lepszym trawnikiem

obszar roboczy do 750 metrów kwadratowych

Obszar roboczy

koszenie ogrodów o skomplikowanym kształcie

Przeszkody terenowe

Roboty koszące serii M to prosta droga do perfekcyjnego trawnika i większej ilości wolnego czasu: łatwe w instalacji, użytkowaniu i programowaniu.
Możesz przełączyć robota w tryb manunalny, aby rozpocząć koszenie gdy tego chcesz lub zaprogramować go za pomocą aplikacji w smartfonie.
W zaledwie dwa miesiące Twój trawnik stanie się bujniejszy dzięki koszeniu trawy z mulczowaniem, które odbywa się za pomocą noża ze stali nierdzewnej.

Aby skorzystać z trybu manualnego po prostu naciśnij przycisk START na robocie, a Twoja samobieżna kosiarka będzię już gotowa do pracy.
Aby uruchomić tryb automatyczny, pobierz aplikację STIGA Autoclip Remote, połącz się z robotem za pośrednictwem Bluetooth i zdalnie zaprogramuj jego cykle pracy.
Wszystkie elementy niezbędne do instalacji dostarczane są w pakiecie z urządzeniem, a sama instalacja przewodu ograniczającego obszar koszenia została rozwiązana tak, aby była szybka i łatwa.

Zobacz roboty koszące tej serii w naszym sklepie:

Najważniejsze cechy

Inteligentne rozwiązania, które sprawdzą się w każdym, nawet najbardziej skomplikowanym ogrodzie

Praca przy nachyleniach do 45%

Koła zapewniają doskonałą trakcję i pozwalają robotom STIGA Autoclip na pokonanie stromych zboczy

Czujniki deszczu

Nie jest tajemnicą, że najlepsze rezultaty koszenia uzyskuje się gdy jest sucho, dlatego sensor deszczu w Autoclip zmusza go do powrotu do stacji ładującej i pozostania w niej tak długo, jak utrzymują się opady.

Inteligenty ruch spiralny

Jeśli wykryta zostanie wysoka trawa, robot uruchamia inteligenty ruch spiralny, aby uzyskać perfekcyjnie skoszony trawnik.

Najwyższej klasy akumulatory Li-Ion

Pojemność zastosowanych akumulatorów pozwala robotom Autoclip na pracę w dłuższych cyklach, bez powrotu do stacji ładowania, dzięki czemu będziesz mieć więcej wolnego czasu aby cieszyć się Twoim trawnikiem bez pracującej na nim kosiarki.

Automatycznie ładowanie

Robot samodzielnie wraca do stacji ładowania i łączy się z nią w celu doładowania akumulatora.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Czterocyfrowy kod PIN uniemożliwia nieautoryzowane użycie robota oraz jego uruchomienie w przypadku kradzieży.

Wydzielone obszary

Możliwość pracy na maksymalnie ośmiu niezależnych obszarach.

Tryb eco

Sensor rozpoznaje miejsca w których trawnik został już skoszony, zwiększając w ten sposób efektywność swojej pracy.

grafika symbolizująca cechy robotów koszących na tle ogrodu

Autoclip 225 S w akcji

Zobacz jak pracuje ten robot koszący i przekonaj się do jego zalet.


wróć