Glebogryzarki

Glebogryzarki Stiga

Glebogryzarka Stiga SRC 775 RG
Glebogryzarka Stiga SRC 775 RG

Masz już dość pracy ze szpadlem przy przekopywaniu ziemi? Narzędzia ogrodowe Stiga, ze szczególnym uzwzględnieniem glebogryzarek znacząco odciążą Cię w tej trudnej i męczącej pracy. Co więcej z pomocą glebogryzarki zrobisz to szybciej i lepiej!

Przekopując ziemię w sposób tradycyjny, ziemia zostaje tylko lekko spulchniona i do tego na różnych głębokościach. Nie trudno zauważyć, że efektem pracy szpadlem są pozostające bryły zbitej gleby, które dodatkowo musisz rozbijać. Pracując z glebogryzarką ziemia zostaje spulchniona i napowietrzona na równej głębokości na całym obszarze pracy, a przy tym pozbawiona jest ona większych, zbitych brył.

Jak działa glebogyzarka

Przykładowy obsypnik zainstalowany na glebogryzarce
Przykładowy obsypnik zainstalowany na glebogryzarce

Zasada działania glebogryzarki jest bardzo prosta. Specjalnie wyprofilowane, szybko obracające się, rotatory energicznie wzruszają (tj. wyrywają i przerzucają) kopczyki ziemi, dzięki czemu staje się ona sypka i pozbawiona grudek. Dzięki temu praca idzie szybko i bez zmęczenia - jedyne co musisz zrobić to prowadzić maszynę przed sobą. Korzystając z dodatkowych akcesoriów jak np. obsypnik, maszynę można też bez problemu wykorzystać do wykopania redlin, a następnie ich przykrycia równomierną warstwą gleby. Doposażając zestaw jeszcze w ostrogę sprawisz, że wytyczanie redlin na ciężkiej i zbitej ziemi również nie będzie stanowić problemu.