KOSIARKI SPALINOWE

Kosiarki spalinowe Stiga

Kosiarki spalinowe to chyba najbardziej tradycyjna metoda na pielęgnację trawników, szczególnie tych o większych powierzchniach. Nic więc dziwnego, że oferta tych maszyn jest szeroka i zróżnicowana, przez co na pierwszy rzut oka może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak poznamy choć podstawowe cechy i możliwości tych maszyn, wybór na pewno stanie się łatwiejszy. Okazuje się bowiem, że mogą one nie tylko zadbać o to, aby trawnik był równo przycięty, ale również zadbać o jego naturalne nawożenie.

2, 3, 4 w 1, Twinclip, Multiclip - o co chodzi?

W ofercie firmy Stiga kosiarki spalinowe podzielone zostały na kilka grup, ze względu na sposób koszenia i wykorzystywania skoszonej trawy. W każdej z tych grup znaleźć można zaawansowane technologicznie maszyny, które zagwarntują wysoką wydajność i komfort pracy oraz trwałość i niezawodność.

Kosiarka Stiga Collector 46 SB
Kosiarka Stiga Collector 46 SB
2 w 1
W urządzeniach tej grupy mamy do wyboru dwa tryby pracy. Koszona trawa może być zbierana do specjalnego kosza umiejscowionego w tylnej części kosiarki, bądź też wyrzucana bezpośrednio na trawnik (po zdjęciu tego kosza). Naturalnie w przypadku korzystania z funkcji wyrzutu tylnego, po zakończeniu pracy konieczne jest ręczne zebranie skoszonej trawy.

 

ZOBACZ OFERTĘ KOSIAREK SPALINOWYCH 2 W 1

Kosiarka Stiga Combi 48 SB
Kosiarka Stiga Combi 48 SB
3 w 1
Oprócz zbierania skoszonej trawy do kosza oraz wyrzutu tylnego, w kosiarkach tej grupy znajdziemy tzw. mulczowanie. W praktyce oznacza to drobne szatkowanie ściętej trawy i rozrzucenie jej po trawniku. Pozostawione w ten sposób szczątki źdźbeł roślin ulegają procesowi rozkładu, stając się w ten sposób w pełni naturalnym nawozem. Zabieg ten może prowadzić również do zmniejszenia zjawiska parowania wody z trawnika jak też przyczynić się do spowolnienia wzrostu chwastów.

 

ZOBACZ OFERTĘ KOSIAREK SPALINOWYCH 3 W 1

Kosiarka Stiga Combi 53 SQ
Kosiarka Stiga Combi 53 SQ
4 w 1
W kosiarkach tej grupy znajdziemy funkcję wyrzutu bocznego, który najczęściej jest znacznie wygodniejszy w użytkowaniu niż wyrzut tylny. Oprócz tego umożliwiają one również zbieranie skoszonej trawy do kosza oraz jej mulczowanie. Wraz z kosiarkami Twinclip stanowiącymi rozwinięcie urządzeń tej grupy, są najbardziej uniwersalnymi maszynami ogrodowymi. Duże kosze o pojemności 60 litrów pozwalają na dłuższy czas pracy bez opróżniania.

 

ZOBACZ OFERTĘ KOSIAREK SPALINOWYCH 4 W 1

Kosiarka Stiga Multiclip Pro 53 S B
Kosiarka Stiga Multiclip Pro 53 S B
Multiclip
Seria Multiclip to kosiarki nie posiadające możliwości zbierania trawy do kosza. Wykorzystywana jest w nich funkcja mulczowania skoszonej trawy, czyli odpowiedniego jej zmielenia i pozostawienia na skoszonym trawniku jako naturalnego nawozu wzbogacającego glebę o cenne składniki odżywcze. Recycling w najczystszej postaci! Oszczędzasz czas potrzebny na zbieranie skoszonej trawy, a dodatkowo w pełni wykorzystujesz dobra naturalne bez konieczności sztucznego odżywiania trawnika.

 

ZOBACZ OFERTĘ KOSIAREK SPALINOWYCH MULTICLIP

Widok noża kosiarki Twinclip
Widok noża kosiarki Twinclip
Twinclip
Urządzenia Twinclip w praktyce są zbieżne funkcjonalnie (w zakresie sposobu koszenia trawy) z maszynami grupy 4 w 1, oferują bowiem zbieranie trawy, wyrzut boczny (wybrane modele) i tylny oraz mulczowanie. Wyróżnia je natomiast zastosowanie systemu eXtraCollecting, dzięki któremu koszenie i zbieranie trawy staje się jeszcze łatwiejsze i doskonalsze. Kosiarki Twinclip wyposażone są bowiem w specjalny nóż o podwójnych krawędziach tnących, dzięki któremu w jednym ruchu trawa koszona jest w dwóch etapach. Tak skoszona za pomocą opatentowanego noża trawa jest rozdrabniana, co pozwala na zebranie do kosza nawet o 20% więcej pokosu niż w zwykłych kosiarkach! Specjalnie wyprofilowana osłona noża zadba z kolei o odpowiedni przepływ powietrza, co skuktuje jeszcze dokładniejszym zbieraniem skoszonej trawy.

 

ZOBACZ OFERTĘ KOSIAREK SPALINOWYCH TWINCLIP