ODŚNIEŻARKI STIGA

Odśnieżarki Stiga

Wśród urządzeń ogrodniczych Stiga znajdziemy również odśnieżarki. Do niedawna jeszcze ofertę wypełniały głównie urządzenia spalinowe, wspierane kilkoma modelami elektrycznymi. Obecnie, gdy wydajność akumulatorów i silników elektrycznych jest coraz większa, Stiga proponuje również odśnieżarki akumulatorowe.

Jaką odśnieżarkę wybrać?

Odśnieżarka Stiga ST 5266 PB w trakcie pracy nocą
Odśnieżarka Stiga ST 5266 PB w trakcie pracy nocą

Większość modeli odśnieżarek spalinowych jest doskonałym rozwiązaniem zapewniającym sprawne usuwanie śniegu z obszarów o dużej powierzchni. Mimo to, w ofercie znaleźć można i mniejsze modele (np. odśnieżarkę Stiga ST 3146 P), które przygotowane zostały do pracy na mniejszych obszarach, wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe skorzystanie z odśnieżarki elektrycznej.

Odśnieżarki spalinowe wyposażone są w mocne pługi wirnikowe i wyrzucją go poprzez komin na odległość sięgającą nawet kilkunastu metrów. Zdecydowana większość tych maszyn posiada rozruszniki elektryczne, zasilane z gniazda sieciowego 230V, dzięki czemu uruchomienie silnika nie sprawia trudności nawet przy największych mrozach
Ciekawostką, a zarazem prawdziwym tytanem odśnieżania jest model ST 5266 PB TRAC, w którym zamiast kół zastosowano gąsienice. Dzięki temu odśnieżarka jest w stanie poruszać się praktycznie w każdym terenie i warunkach pogodowych.

Warto pamiętać, że wśród odśnieżarek spalinowych znaleźć można modele jednostopniowe i dwustopniowe. Te pierwsze posiadają pojedynczy, zębaty wirnik ślimakowy. Odśnieżarki dwustopniowe wyposażone są natomiast w dodatkowy wirnik i turbinę, dzięki czemu usuwając zalegający śnieg, rozdrabniają jego ewentualne zlodowacenia. Poradzą sobie również z ciężkim do usunięcia śniegiem, np. zmieszanym z drobnym gruzem.

Odśnieżarka akumulatorowa Stiga ST 8051 AE
Odśnieżarka akumulatorowa Stiga ST 8051 AE

Do lżejszych prac lub na mniejszych obszarach skorzystać można z odśnieżarki elektrycznej. Od niedawna uzupełnieniem tej grupy są odśnieżarki akumulatorowe. W obu wypadkach maszyna napędzana jest silnikiem elektrycznym, przy czym te ostatnie nie wymagają dostępu do zasilania zewnętrznego, pozwalając na ciągłą pracę nawet przez kilkadziesiąt minut.

Bezwzględną zaletą odśnieżarek tych dwóch grup jest znacznie niższy poziom hałasu emitowanego w trakcie pracy. Pamiętać jednak trzeba, że są to maszyny posiadające z reguły wirniki o mniejszej szerokości, stąd odśnieżenie takiego samego obszaru z użyciem odśnieżarki spalinowej będzie wyraźnie sprawniejsze. Nie mniej jednak napęd elektryczny to również ekologia - brak spalin i wysokiego poziomu hałasu sprawiają, że odśnieżanie staje się czynnością znacznie przyjemniejszą

Przy wyborze odśnieżarki polecamy skorzystanie z pomocy naszych doświadczonych konsultantów. Warto dokładnie rozpatrzyć wszystkie za i przeciw i wybrać model odśnieżarki, który będzie służył przez długie lata. A jeśli okaże się, że potrzebujesz jeszcze bardziej wydajnej maszyny do usuwania śniegu, być może właściwym rozwiązaniem będzie traktor ogrodowy wyposażony w pług śnieżny.

POZNAJ OFERTĘ ODŚNIEŻAREK