ROBOTY KOSZĄCE

Roboty koszące STIG

Roboty koszące STIG serii A I G zostały wprowadzone do oferty w 1 połowie 2023 roku. W porównaniu do swoich poprzedników - serii Autoclip, wyróżnia je dużo wyższy stopień zaawansowania zastosowanej elektroniki. Bardziej zaawansowane roboty serii A mogą pracować w otwartym terenie bez konieczności instalacji przewodu wiodącego i wykorzystują komunikację GSM. Seria G przeznaczona jest z kolei do pracy na mniejszych areałach.

cechy robotów stig

Komunikacja 4G GSM i aplikacja StigaGO

schematycznie przedstawiona łączność ze stacją bazową

Komunikacja pomiędzy stacją bazową (pełniącą jednocześnie rolę stacji RTK-GPS) a robotem serii A odbywa się z wykorzystaniem sieci 4G GSM. Zapewnia to stabilne połączenie obu urządzeń i możliwość pracy niemal niezależnie od przeszkód terenowych. Zastosowanie tego typu łączności pozwoliło również zapewnić zdalną kontrolę robota za pomocą aplikacji StigaGo zainstalowanej w telefonie. W aplikacji tej odbierzesz również powiadomienia informujące o aktualnym statusie maszyny, czy występujących alertach.

Wraz z nowym robotem koszącym zapewniony jest dostęp do pakietu danych pozwalających na pracę urządzenia w terenie. Wielkość tego pakietu zależna jest od obszaru, którego koszeniem może zająć się STIG, a co za tym idzie i modelu robota. Jeśli posiadany pakiet danych będzie bliski wyczerpania, aplikacja StigaGO odpowiednio wcześniej poinformuje o konieczności wykupienia nowego pakietu i umożliwi dokonanie takiej transakcji bezpośrednio w tej aplikacji. Posiadany pakiet danych nie jest w żaden sposób ograniczony czasowo - możesz z niego korzystać tak długo, dopóki się nie wyczerpie.

AGS (Active Guidance System)

schematycznie przedstawiona łączność ze stacją bazową

Robot aktywnie mapuje ogród, aby zdecydować, gdzie i kiedy kosić, wykorzystując predykcyjną, opatentowaną technologię AGS (Active Guidance System) w połączeniu z technologią RTK-GPS, co zapewnia dokładność pozycji do 2 cm oraz silny i stabilny sygnał. W trakcie pracy robot zbiera i zapamiętuje dane dotyczące nie tylko samego ogrodu, ale również układu satelitów na niebie i mocy odbieranego z nich sygnału. Bazując na tych danych może następnie dobierać pory koszenia tak, aby móc korzystać z możliwie najwyższej dokładności pozycji.

Wszystkie strefy trawnika, bez względu na to jak duży on jest (do 5000 m²), są koszone regularnie i dokładnie, bez pozostawiania stref nieskoszonych i bez nadmiernego koszenia w wyniku przejazdów po kilka razy przez ten sam obszar. Rezultatem jest równy, piękny trawnik.

Dokładne koszenie dzięki ostrzom ze stali węglowej

Autonomiczne roboty koszące STIGA są wyposażone w 4 (w wyższych modelach w 6) obrotowych ostrzy ze stali węglowej, wirujących z prędkością do 2850 obr./min, co zapewnia wysoką wydajność koszenia.

Ostrość noży i materiały, z jakich są wykonane pozostawiają źdźbła precyzyjnie przycięte i nie poszarpane.

 

ZOBACZ OFERTĘ ROBOTÓW KOSZĄCYCH