NOWOŚCI STIGA

Stiga Model 1 - najbardziej innowacyjna kosiarka na rynku

Na odbywających się na początku września w Köln targach ogrodniczych spoga+gafa STIGA zaprezentowała nową kosiarkę akumulatorową Model 1, która uznawana jest za najbardziej innowacyjną kosiarkę w branży. Połączenie zaawansowanych materiałów i wysokospecjalizowanych komponentów dało w efekcie ekstremalnie niską wagę maszyny, przy jednoczesnym zachowaniu jej wysokiej wytrzymałości i perfekcji koszenia.

korpus kosiarki z carbonu i kevlaru

W korpusie wykorzystane zostały materiały kompozytowe: Carbon i Kevlar©, dzięki którym STIGA Model 1 jest najlżejszą kosiarką w swojej kategorii. Waga korpusu w porównaniu do zbliżonej kosiarki z korpusem stalowym jest aż o 80% niższa i jednocześnie 8,5 kg mniejsza niż jakiekolwiek porównywalnej kosiarki spalinowej dostępnej na rynku. Zastosowanie włókien węglowych pozwoliło zwiększyć wytrzymałość mechaniczną, a Kevlar zapewnia odporność na uderzenia dzięki czemu Model 1 jest silną i wytrzymałą kosiarką.

silnik elektryczny o mocy 1500W

STIGA Model 1 posiada przeprojektowany agregat tnący, z głębszą obudową noża tnącego, zapewniający najwyższą wydajność mulczowania. Bezszczotkowy silnik elektryczny o mocy 1500W zasilany jest z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 5Ah, dostarczającego napięcie 80V. Dzięki temu kosiarka jest doskonałym rozwiązaniem dla dużych trawników, pozwalając na koszenie obszarów do 700 m² bez konieczności ponownego ładowania akumulatora, przy jednoczesnej zerowej emisji zanieczyszczeń, niskim poziomie hałasu i wibracji. 

kolorowy wyświetlacz TFT LCD

Wysokość koszenia regulowana jest cyfrowo z wykorzystaniem serwomechanizmu. Również prędkość jazdy kosiarki (posiada napęd na koła przednie) można płynnie regulować w zakresie 2,5 do 5 km/h, za pomocą pokrętła znajdującego się tuż pod wyświetlaczem. Obsługę wszystkich funkcji kosiarki ułatwia kolorowy ekran TFT-LCD o przekątnej 2,4 cala, który wyświetla informacje o aktualnej prędkości, wybranej wysokości koszenia, stanie naładowania akumulatora oraz działaniu funkcji Eco. 

W normalnych warunkach koszenia skorzystać można z trybu Eco. Aktywacja tego trybu zmniejsza prędkość obrotową silnika z 2900 rpm do 2600 rpm, co pozwala zmniejszszyć zużycie energii i wydłużyć czas pracy bez ładowania akumulatora o 15%.

kosiarka w pozycji stojącej

Kierownica Pro Digi zastosowana w tej kosiarce zaprojektowana została z myślą o najwyższym komforcie pracy oraz łatwości i szybkości składania/rozkładania. Posiada miękki uchwyt, jest regulowana i składana (pojedyncza, aluminiowa dźwignia blokady), a po jej złożeniu kosiarka może być przechowywana w pozycji pionowej. 


wróć  
Kosiarka akumulatorowa Stiga Model 1

Kosiarka akumulatorowa Stiga Model 1

Kosiarka akumulatorowa Stiga Model 1

Kosiarka akumulatorowa Stiga Model 1

Kosiarka akumulatorowa Stiga Model 1

Kosiarka akumulatorowa Stiga Model 1