NOWOŚCI STIGA

e-Park 220 - akumulatorowy traktor ogrodowy

Akumulatorowy traktor ogrodowy Stiga e-Park 220

STIGA e-Park 220 jest pierwszym na świecie traktorkiem ogrodowym z agregatem tnącym umieszczonym z przodu, który napędzany jest przez silnik elektryczny zasilany z akumulatorów litowo-jonowych 48V. Maszyna łączy zatem zalety kosiarek akumulatorowych, z wygodą pracy traktorka ogrodowego. Najbardziej zaawansowana z aktualnie dostępnych technologii produkcji akumulatorów, zapewnia ich niezrównaną wydajność i pozwala na wykorzystanie maszyny w dużych ogrodach. Zastosowano akumulator o pojemności 90 Ah i napięciu 48V. Niska emisja hałasu, komfortowa pozycja operatora i doskonały czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora (umożliwia koszenie powierzchni do 2000 m²) czynią pracę prawdziwą przyjemnością. e-Park, w zależności od warunków pracy, umożliwia ciągłe koszenie w trybie standardowym przez max. godzinę, a po włączeniu trybu Eco czas ten może sięgnąć nawet 1,5 godz.

e-Park 220 jest niemal zawsze gotowy do użycia dzięki łatwemu ładowaniu w zaledwie kilka godzin, które odbywa się poprzez podłączenie traktorka do zwykłego gniazda sieciowego za pomocą kabla o długości 5 m. Tą wszechstronną maszynę, jaką bez wątpienia jest STIGA e-Park 220, wykorzystać można nie tylko do koszenia, ale również do zamiatania chodników, czy usuwania śniegu, dołączając w miejsce agregatu koszącego odpowiednie akcesoria.

Koła traktorka napędza bezszczotkowy silnik elektryczny sterowany cyfrowo o mocy 1,7 kW, co umożliwia płynną jazdę w każdych warunkach z prędkością sięgającą 9 km/h. Przy długotrwałych pracach przydatny okaże się tempomat oraz agregat tnący z dwoma nożami tnącymi (umożliwia mulczowanie), który napędzany i regulowany jest elektrycznie. Noże agregatu napędza bezszczotkowy silnik elektryczny o mocy 5 kW.

Kolorowy wyświetlacz LCD TRF o przekątnej 7 cali i wysokiej rozdzielczości dostarcza informacji o aktualnej prędkości jazdy, ustawionej wysokości koszenia, stanie naładowania akumulatorów oraz o uruchomieniu noży agregatu tnącego i włączeniu tempomatu.

Przegubowy układ kierowniczy zastosowany w STIGA e-Park 220 sprawia, że manewrowanie traktorem wokół przeszkód lub w wąskich przesmykach jest łatwe i precyzyjne.

W agregacie tnącym zastosowano technologię QuickFlip, dzięki której podniesienie agregatu do pozycji czyszczenia i konserwacji odbywa się jednym ruchem.

Zobacz również informacje o traktorku ogrodowych STIGA e-Park 220 dostępne w naszym sklepie internetowym.


wróć