NOWOŚCI STIGA

Kosiarki Stiga seria 500 - nowe urządzenia akumulatorowe (cz. 2)

Ofertę opisywanych przez nas wcześniej urządzeń akumulatorowych Stiga serii 500, uzupełniają kosiarki. Aktualnie w ofercie dostępne są trzy modele: Combi 43 Q DAE, Combi 48 SQ DAE oraz Combi 50 SQ DAE. Choć oznaczenia tych modeli kosiarek nie wskazują bezpośrednio na przynależność do grupy urządzeń serii 500, to zasilane są one za pomocą dokładnie tych samych akumulatorów, co np. kosa SBC 500 AE, czy sekator SHT 500 AE.

Dwa akumulatory zamiast jednego!

Cechą, która wyróżnia te kosiarki nie tylko w grupie urządzeń serii 500, ale w całej ofercie kosiarek akumulatorowych, jest fakt zastosowania dwóch akumulatorów! Pierwsze kosiarki akumulatorowe wprowadzone do oferty przez firmę Stiga były w pewnym sensie rewolucją na rynku kosiarek. Do ich napędu wykorzystano silnik elektryczny zasilany akumulatorem, zamiast głośnego i emitującego spaliny silnika spalinowego, przy zachowaniu wysokiej wydajności maszyn. Teraz Stiga wprowadza kolejną nowość - kosiarki serii 500 Synchronized zasilane są dwoma akumulatorami, co pozwala na jeszcze efektywniejsze zarządzanie energią, dłuższy czas pracy bez ładowania i możliwość skorzystania z większej mocy dostarczanej przez akumulatory, gdy jest to potrzebne.

ikona symbolizująca zarządzanie energią

Efektywne zarządzanie energią

ikona symbolizującą większą dostępną moc

Większa dostępna moc

ikona symbolizująca dłuższy czas pracy

Dłuższy czas pracy

Zupełnie nowa kierownica kosiarki

kierownica kosiarek 500 synchronized

Zupełnie nowa, ergonomiczna kierownica zastosowana w opisywanych kosiarkach, udostępnia operatorowi kilka wygodnych rozwiązań:

  • przyciski bezpieczeństwa zostały umiejscowione w ten sposób, że aktywujesz je po prostu chwytając za uchwyty kierownicy,
  • centralnie umiejscowiony wyświetlacz OLED o przekątnej 1,54 cala informuje o bieżącym statusie maszyny - na ekranie widoczne są informacje o procentowym stanie naładowania akumulatorów, w maszynach z napędem widoczny jest wskaźnik ustawionej prędkości ruchu kosiarki, a dodatkowo wyświetlana jest również ikona włączenia trybu Eco.
  • po obu stronach wyświetlacza umieszczone są łatwo dostępne przyciski i pokrętło regulacji prędkości jazdy.
  • dostępny w zaięgu kciuka przycisk trybu Eco - uruchamia tryb oszczędzania energii, w którym prędkość obrotowa noża zostaje zredukowana z nominalnych 2900 do 2600 obrotów na minutę. Pozwala to zmniejszyć pobór mocy z akumulatorów i wydłużyć czas pracy bez ładowania o około 15%.

Kosiarki 4 w 1

Wszystkie trzy nowe kosiarki dają możliwość skorzystania z czterech trybów pracy: zbierania skoszonej trawy do kosza, wyrzutu bocznego (po zainstalowaniu dostarczanego w zestawie deflektora), wyrzutu tylnego (po zdjęciu kosza na ściętą trawę) oraz mulczowania (po zainstalowaniu dostarczanej w zestawie wkładki do mulczowania).

kosz na ściętą trawę

Zbieranie do hybrydowego kosza posiadającego wskaźnik napełnienia

kosiarka z zainstalowanym defletkorem wyrzutu bocznego

Wyrzut boczny ściętej trawy po zainstalowaniu deflektora

kosiarka ze zdjętym koszem i założoną wkładką do mulczowania

Wyrzut tylny po zdjęciu kosza i mulczowanie po zainstalowaniu wkładki

Dostępne modele

Obecnie w ofercie Stiga dostępne są trzy modele kosiarek akumulatorowych serii 500 Synchronized:

kosiarka akumulatorowa Stiga Combi 43 Q DAE

Combi 43 Q DAE

kosiarka akumulatorowa Stiga Combi 48 SQ DAE

Combi 48 SQ DAE

kosiarka akumulatorowa Stiga Combi 50 SQ DAE

Combi 50 SQ DAE

Podstawową cechą odróżniającą te trzy maszyny od siebie jest oczywiście szerokość koszenia, która wynosi odpowiednio 41, 46 i 48 cm. Najmniejszy model - Combi 43 Q DAE nie posiada napędu, który w pozostałych dwóch maszynach realizowany jest na koła tylne. Prędkość jazdy w maszynach z napędem jest regulowana pokrętłem na kierownicy, w zakresie 2,5 do 5 km/h. Największa z kosiarek posiada większy kosz (70 litrów zamiast 60 w pozostałych modelach).

W pakiecie z kosiarkami dostarczane są zawsze dwa akumulatory. Różna jest jednak ich pojemność. Z Combi 43 Q DAE dostarczany jest 1 akumulator o pojemności 2Ah i jeden o pojemności 4Ah, natomiast dwie pozostałe kosiarki wyposażone są w dwa akumulatory 4Ah.

Ze wszystkimi maszynami w zestawie dostarczana jest ładowarka do akumulatorów, wkładka mulczująca oraz deflektor wyrzutu bocznego.

Szczegółowe informacje o poszczególnych urządzeniach znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym oraz w naszym salonie firmowym.


wróć