NOWOŚCI STIGA

Jak zadbać o akumulatory STIGA ePower zimą?

Jak prawidłowo zadbać o akumulatory STIGA ePower, gdy nie są używane?

W trakcie sezonu zimowego warto zadbać o prawidłowe składowanie akumulatorów STIGA ePower, aby móc cieszyć się ich pełną wydajnością w przyszłym sezonie i jednocześnie wydłużyć ich czas życia. Przedstawiamy kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli wykorzystać w pełni nową technologię zasilania sprzętu ogrodowego przez wiele lat.

 

akumlator stiga ePower osadzony w pilarce

Nie pozostawiaj na długi czas całkowicie rozładowanych akumulatorów

Regularne ładowanie akumulatorów jest czynnością, która jest zalecana, aby utrzymywać je w pełnej sprawności i zachować ich nominalną pojemność. Jak w przypadku niemal każdego akumulatora, długotrwałe przechowywanie w stanie rozładowania może doprowadzić do trwałego uszkodzenia. Pamiętaj, aby nie pozostawiać nieużywanych akumulatorów bez ich naładowania do pełna i okresowo sprawdzaj stan naładowania. Pamiętaj, że nawet w stanie spoczynku każdy akumulator z biegiem czasu powoli rozładowuje się samoistnie. W razie potrzeby doładuj akumulatory.

 

akumulatory STIGA ePower w ładowarce

Naładuj i oczyść akumulatory zanim odłozysz je na sezon zimowy

Naładuj akumulatory do pełna i oczyść je ze wszelkich zanieczyszczeń. Ta prozaiczna czynność może pozytywnie wpłynąć na czas samoistnego rozładowania akumulatora. Zanieczyszczenia zebrane na obudowie akumulatora, w połączeniu z ewentualną wilgocią, mogą utworzyć pomiędzy jego stykami obwód powodujący przyspieszone rozładowanie. Choć wydawać by się to mogło nieprawdopodobne, to pozostawione zanieczyszczenia po zawilgoceniu mogą stanowić dla akumulatora stałe obciążenie, które powoduje jego stopniowe rozładowanie. Niby nic się nie dzieje, a jednak elektrony zaczynają wędrować pomiędzy stykami akumulatora i zmagazynowana w nim energia zostaje spożytkowana na ten nikomu nie potrzebny (minimalny, ale jednak) przepływ prądu.

 

akumulatory STIGA ePower na półce

Przechowuj akumulatory w odpowiednim miejscu

Przede wszystkim unikaj przechowywania akumulatorów w niskich temperaturach, które mają na nie negatywny wpływ. Pamiętasz problemy z uruchomieniem samochodu gdy temperatura spada poniżej 0°C? Tu jest podobnie. Akumulatory lubią komfortowe warunki i jeśli im je zapewnisz, odwdzięczą się dłuższą żywotnością. Optymalny zakres tempartur w których należy przechowywać akumulatory to 0-40°C. O wilgoci już wspominaliśmy, ale warto powtórzyć - znajdź takie miejsce gdzie akumulatory będa miały sucho i stosunkowo ciepło.


wróć