NOWOŚCI STIGA

Stiga Swift 372e - dlaczego warto?

Akumulatorowy traktor ogrodowy Stiga Swift 372e został zaprojektowany z myślą o pracy na stosunkowo niewielkich przestrzeniach. Producent zapewnia, że dzięki niewielkiej jak na traktor ogrodowy szerokości (zaledwie 73,5cm!) i dużej zwrotności, maszyna ta wjedzie niemal wszędzie, a manewrowanie nią w nawet ciasnych przesmykach nie stanowi problemu. Czy tak jest w rzeczywistości? Tomasz Szostak prowadzący blog "Z ogrodem na Ty", dzięki uprzejmości dystrybutora Stiga, który udostępnił maszynę do testów, miał możliwość sprawdzić ten nowy traktor w rzeczywistej pracy. Zobacz, do jakich wniosków doszedł, próbując odpowiedzieć na pytanie "Traktor akumulatorowy Stiga Swift 372e – czy warto się nim zainteresować?"

 

Stiga Swift 372e należy do grupy maszyn akumulatorowych, które zasilane są przez wymienne akumulatory wspólne z wieloma innymi urządzeniami akumulatorowymi STIGA serii 3, 5, 7 i 9. Traktor wyposażony jest w cztery sloty na takie akumulatory, ale niezbędnym minimum do jego pracy jest użycie tylko 3 akumulatorów. Taki gotowy do pracy zestaw zawierający 3 akumulatory, szybką ładowarkę z dwoma slotami i traktor Stiga Swift 372e dostępny jest w naszym sklepie internetowym. Chętnie również zaprezentujemy możliwości tej maszyny w naszym salonie w Szczecinie.

Maszyna posiada centralnie umieszczony agregat tnący z dwoma ostrzami. Warto zauważyć, że agregat ten umożliwia koszenie pasa trawy o szerokości 72cm, a więc niemal dokładnie takiej, jak szerokość całego traktora. Oczywiście wysokość tego agregatu jest regulowana - można wybrać jeden z 6 poziomów koszenia z zakresu 30-80 mm. Ścięta trawa zbierana jest do sporego kosza tekstylnego o pojemności 160 litrów.

Na co jeszcze zwrócił uwagę autor testu? Choćby na ergonomię. Dobrze leżąca w dłoniach kierownica z uchwytem na telefon w jej centralnym miejscu, dostępność wszystkich elementów sterujących, czy łatwość obsługi maszyny. Warto zwrócić uwagę, że uchwyt na telefon na kierownicy nie jest tylko mało przydatnym dodatkiem. Dzięki modułowi bezprzewodowej komunikacji Bluetooth, w który wyposażony jest traktor, w smartfonie zainstalować i uruchomić można aplikację Stiga, która pozwala na bieżąco śledzić parametry pracy maszyny. Proste i funkcjonalne.

Zapraszamy do zapoznania się z całym tekstem artykułu na stronie Z ogrodem na Ty


wróć